Atpakaļ

Radiālas formas ēkas

Apaļas mājas

 

Ierastās dzīvojamo un nedzīvojamo ēku taisnstūra formas paliek pagātnē. Pazīstama nekustamā īpašuma attīstības grupa meklē zemes gabalu Maskavā unikāla projekta – rotējoša torņa – celtniecībai. Tai pat laikā valsts Tālajos Austrumos arvien vairāk tiek būvētas nestandarta cilindriskas formas ēkas. Gan Centrālajā Krievijā, gan arī Tālo Austrumu pilsētā Habarovskā „apaļo māju” kļūst arvien vairāk. Šo ēku popularitāte izskaidrojama ar to, ka celtnieki ēku cilindrisku formu uzskata par vienu no labākajām pēc izturības rādītājiem. Pastāv viedoklis, ka apaļās mājas var būvēt, praktiski neizmantojot armatūru. Izturību ēkām piešķir pati forma. Šādas būves var būvēt seismiski bīstamās zonās un nelīdzenā apvidū. „Apaļo māju” popularitāte aug arī tādēļ, ka stūru neesamība ļauj ēkai ar lielāku platību aizņemt mazāk vietas, līdz ar to tiek maksimāli izmantota apbūvei paredzētā teritorija. Turklāt ne jau pēdējā vietā te ir arī estētiskā funkcija – daudziem jau sen kā apnikušas taisnās līnijas. 

 

Tātad, ēkas cilindriska forma kļūst arvien pieprasītāka un nav izslēgts, ka „apaļās mājas” kļūst par modes tendenci. Galu galā apaļo ēku galvenās priekšrocības, tādas kā izturība un apbūves teritorijas ekonomija ir aktuāla it visur. 

                                                                                                          

Radiālas formas ēkas

 

Kas ir labāk – rādiuss vai stūris? Šis jautājums nomāc arhitektu asos prātus jau ne vienu vien gadu desmitu. Ēkas ārējam izskatam ir liela nozīme, taču cik cilvēku – tik arī viedokļu. Kādam patīk līganas līnijas un konfigurācijas, kāds cits dod priekšroku asiem stūriem un skaidrām robežlīnijām.

Daudzstāvu ēku būvniecībā atbildi uz šo jautājumu sniedz konstruktīvi aprēķini, tai skaitā arī statistiskie. Izturības un ekonomiskie rādītāji ir precīzi aprēķināmi. Augstas ēkas, ieskaitot pamatus nesošo konstrukciju materiālā ekonomija radiālas formas ēkām sastāda 10%. Ja runa ir par dzīvojamā mikrorajona būvniecību – katru desmito apaļas vai ovālas formas ēkas karkasu mēs iegūstam bezmaksas. Tas ļauj radiālas formas ēkām veiksmīgi konkurēt ar tipveida „stūru” arhitektūru. 

Mēs savukārt piedāvājam norobežojošās sienu konstrukcijas tāda tipa ēkām.

Visu ražošanas programmu ir izstrādājuši Eiropas zinātnieki un būvnieki, tā tiek izgatavota vācu koncerna "Thyssen Krupp Hoesch Bausysteme" rūpnīcās. Tālāk mēs aplūkosim norobežojošo sienu konstrukciju galvenos raksturlielumus, sniegsim piemērus par paneļu pielietojumu dzīvojamām un sabiedriskajām ēkām. Aplūkosim ISOWANDINTEGRAL elementu izmantošanas priekšrocības.

Tikai ISOWANDINTEGRAL paneļi pakļaujami vertikālam izlocījumam

ISOWANDINTEGRAL paneļu izmantošana ļauj:

  • Samazināt sienu norobežojošo konstrukciju montāžas termiņus līdz minimumam;
  • Izgatavot radiālus fasādes elementus līdz 14 m;
  • Nepieļauj atmosfēras mitruma iekļūšanu un uzkrāšanos siltinājuma slānī;
  • Iegūt stabilu fasādes krāsu risinājumu ar garantijas termiņu bez apkalpošanas ilgāku par 15 gadiem;
  • Izslēgt vandālismu uz fasādes, izmantojot „antigrafiti” pārklājumu;
  • Nepārsniegt gatavās fasādes 1 m2 izmaksas par 100 EUR (ieskaitot montāžas darbus, pacelšanas mehānismus). 

           

 

 

                                                    Технические параметры